Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

Koła zainteresowań

 

 

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE - SENSOPLASTYKA - plastyka sensoryczna. Wpływa ona na stymulacje wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. RECYKLING - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. MALARSTWO - jedna z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu (papier, deska, mur) ORNAMENT – (z łac. ornare - zaopatrzyć, ozdabiać) – motyw lub zespół motywów zdobniczych, stosowanych min. w sztukach plastycznych RYSUNEK - kompozycja linii wykonana na płaszczyźnie, polegająca na nanoszeniu na powierzchnię walorów wizualnych przy użyciu odpowiednich narzędzi A to nic innego jak : malowanie, rysowanie, wyklejanie, budowanie, wydzieranie.

Zajęcia odbywają się: WTOREK

                                  grupa młodsza 15:30-16:15

                                  grupa starsza 16:30-17:15                                                                                        

Zajęcia prowadzi - Kamila Charkawa

 

ZAJĘCIA MUZYCZNE - Jeśli więc jeszcze zastanawiasz się w jaki sposób przyspieszyć swój rozwój i na starość nie zostać schorowanym i samotnym tetrykiem, wybierz gitarę. GITARA - wiemy że granie na gitarze, a zwłaszcza komponowanie, wyostrza funkcje mózgowe, rozwija ośrodek odpowiedzialny za kreatywne myślenie. KEYBOARD - elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający wykonawcy na grę z automatycznym akompaniamentem. ŚPIEW - czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu . Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy .                                                                                                                                                                                                    

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek - 14:00-17:30 czwartek - 14:30-18:00 i sobota 11:00-14:00                                                                                        

Zajęcia prowadzi - Jarosław Łabudziński

 

TANECZNE -TANIEC - jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosącą ze sobą wiele korzyści : rozwija koordynację ruchową, zapewnia dobrą sylwetkę, wzmacnia ciało i daje radość życia, uczy obycia towarzyskiego, rozwija pewność i wiarę w siebie. HIP –HOP - należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingu, poppingu i funku. Taniec hip-hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Jest wykonywany najczęściej przy dźwiękach muzyki hip-hopowej TANIEC NOWOCZESNY - to taniec, który wymaga od tancerzy dobrej kondycji, bowiem układ, jaki należy zaprezentować w tańcu nowoczesnym jest niezwykle elastyczny, oparty na różnych elementach z tańca klasycznego. TANIEC TOWARZYSKI - wywodzi się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiany od początku XX wieku, na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych, natomiast tańce ludowe pozostawiano klasom niższym.                                                                                                                                                                                                          

Zajęcia odbywają się w: PIĄTEK 15:15-17:15                                                                                            

Zajęcia prowadzi - Marcin Wierzbicki 

 

ZAJĘCIA TEATRALNE - Podczas dwugodzinnych spotkań pracujemy nad wyobraźnią,oddechem, dykcją, koncentracją, pamięcią, świadomością ciała, interpretacją tekstu, dialogiem i ruchem scenicznym. Zajęcia dostosowane są do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb. Gwarantujemy dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnych emocji.

Zajęcia odbywają się: ŚRODA 15:30-17:30                                                                                                                                                                                

Zajęcia prowadzi - Wioletta Żołądkiewicz

 

BAWIĄC SIĘ UCZYMY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Jest to wstęp do nauki języka na poważnie. Młodzież i dzieci uczą się słownictwa umożliwiającego efektywną komunikację w języku angielskimi poznają zagadnienia gramatyczne niezbędne do prawidłowego używania języka.Forma pracy jest za każdym razem inna i na tyle ciekawa by była ona dla uczestników prawdziwą przyjemnością.                                                                                                                                                                                            

Zajęcia odbywają się: PIĄTEK 

                                  grupa młodsza 15:30-16:15

                                  grupa starsza 16:30-17:15                                                                                                                                                      

Zajęcia prowadzi - Hanna Alicja Bobek-Kaśkiewicz 

 

ZESPÓŁ JEZIORANKI

8 marca 2012 roku podczas obchodów Dnia Kobiet w M-GCK w Zalewie zrodziła się myśl na powstanie zespołu wokalnego. Inicjatorkami przedsięwzięcia były: dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska oraz Kamila Charkawa. Zespół od początku tworzyły panie : Halina Krajnik, Teresa Głozak , Agnieszka Wieliczko, Kamila Charkawa i Fryderyka Małachowska w październiku 2012 roku dołączyła  pani Anna Gawlińska.Natomiast w 2016 roku do zespołu dołączyła Justyna Szczurek. Zespół przyjął nazwę "JEZIORANKI". Po raz pierwszy zespół wystąpił  z okazji Dnia Działacza Kultury na scenie Miejsko- Gminnego Centrum Kultury w Zalewie śpiewając znane i lubiane piosenki. Impreza ta stała się początkiem czegoś nowego - panie uwierzyły, że potrafią zrobić wspólnie coś cennego artystycznie i pod opieką Pana Jarosława Łabudzińskiego spotykają się w każdy czwartek, a ich występy uatrakcyjniają wiele imprez

 

Aktualnie zespół tworzy 6 osób :

Fryderyka Małachowska

Kamila Charkawa

Halina Krajnik

Teresa Głozak

Anna Gawlińska

Justyna Szczurek

 

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI

Od stycznia 2016 r. grupa 12 dzieci z terenu Gminy Zalewo brała udział w zajęciach organizowanych przez Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie w ramach projektu „Przedsiębiorcze dzieci". Projekt realizowany był przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem głównym projektu było nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie ekonomii oraz przedsiębiorczości, kształtowanie predyspozycji do bycia przedsiębiorczym u dzieci w wieku 4-5 lat, a także kształtowanie kompetencji budowania wiedzy ekonomicznej dzieci. Dzieci spotykały się raz w tygodniu w M-GCK i pod okiem przeszkolonego pracownika Centrum Pani Kamili Charkawa, przez zabawę i własne działania, uczyły się podstawowych zagadnień ekonomii. Program zajęć był uzupełnieniem treści programów przedszkolnych, które nie uwzględniają elementów edukacji ekonomicznej i odpowiedzią na potrzebę kształtowania postaw przedsiębiorczych już u najmłodszych dzieci. Brak zagadnień ekonomicznych we wczesnej edukacji zapewne wynika z przekonania, że wiedza ekonomiczna jest za trudna dla małych dzieci, a decyzje finansowe dotyczące dzieci są podejmowane przez rodziców. Tymczasem zauważyłam, że już nawet 4-letnie dzieci posiadają i wydają własne pieniądze, często nie znając ich wartości i nie umiejąc planować wydatków. Program „Przedsiębiorcze dzieci” kształtuje kompetencje finansowe: dostarcza wiedzy, umiejętności, postaw. Zajęcia rozpoczynały się od tematów znanych dzieciom z codziennych czynności – sklep i zabawa w robienie zakupów, przygotowanie listy zakupów, porównywanie cen. Następne zadania były nieco trudniejsze – szukaliśmy sposobu na zarobienie pieniędzy na zakupy. Kolejne zadania takie jak: wspólne wyjścia do sklepu, samodzielne zakupy i przygotowanie ulubionej potrawy, to zwieńczenie działań zarabiania na sukces. Kolejny etap zajęć to poznawanie funkcjonowania instytucji finansowych i przedsiębiorczych: banków, przedsiębiorstw lokalnych, urzędów gmin i sołectw. Osoby pracujące w tych instytucjach stały się dla dzieci ekspertami od pieniędzy, a także doradcami w dziecięcych działaniach przedsiębiorczych. Dzieci podczas zajęć w praktyce poznały mechanizmy dotyczące kupowania i sprzedawania, oszczędzania, planowania wydatków, inwestowania. Ważną częścią cyklu jest także blok dotyczący reklamy i działań marketingowych. Dzieci samodzielnie występowały w reklamach co przyczyniło się do ich otwartości, śmiałości i promowania własnej osoby. Ponadto, zajęcia tego typu to także ćwiczenie umiejętności społecznych, nawiązywanie współpracy w grupie, z osobami z najbliższego otoczenia oraz utrwalanie poczucia przynależności i odpowiedzialności za lokalną społeczność. Ze względu na duże zainteresowanie dzieci i rodziców zajęcia zostały wznowione wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pod opieką doświadczonego instruktora- Pani Kamili Charkawa.

 

ARTYSTYCZNY PRZYSTANEK MALUCHA

Nowa forma zajęć dla najmłodszych (dzieci w wieku 2-4 lata). Zajęcia angażują dzieci wraz z opiekunem do wspólnej zabawy. Podczas zajęć dzieci uczą się współdziałania w grupie. Nawiązują nowe kontakty i przeżywają swoją pierwszą przygodę ze sztuką, muzyką i tańcem. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, do której zaprasza się dorosłego opiekuna wraz z dzieckiem.

Zajęcia odbywają się w środy i piątki o godzinie 10:30-12:00.

Zajęcia prowadzi Anna Kiłyk.

 

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny