Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zalewie.

Utworzono dnia 14.11.2019

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Zalewie, którą odprawił ks.Proboszcz Stanisław Gajewski. Msza ofiarowana była w intencji Narodu Polskiego. Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Jan Lichacz, Radni oraz młodzież złożyli kwiaty pod tablicami pamiątowymi. We mszy uczestniczyły Poczty Sztandarowe oraz wystąpił Chór Parafialny śpiewając przepiękne pieśni partiotyczne. Po uroczystym kazaniu wygłoszonym przez księdza proboszcza i po zakończonej eucharystii przemówił Burmistrz Zalewa, który wspominając historię nawiązał czym jest wolność i jak bardzo jest ważna dla naszego narodu. Swoje słowa kierował głównie do ludzi młodych i dzieci zgromadzonych na uroczystej mszy świętej. 

O godzinie 14:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie w sali widowiskowej odbyła się Uroczysta Akademia.Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska oraz Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, po czym wsólnie zaprosili do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego pt "WOLNOŚĆ TO MY" w wykonaniu dzieci i młodzieży z grupy teatralnej "KOLIBER". Montaż słowno-muzyczny przygotowała Pani Wioletta Żołądkiewicz i Pan Jarosław Łabudziński. Wkolejnej części wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Zalewie, przygotowane przez Panią Kamilę Charkawa i Panią Aleksandrę Jakubiec. Uroczysta Akademia nie mogła odbyć się bez naszych wokalnych perełek. Na scenie wystąpiła Julia Sprawka i Martyna Sostek.

Następnie został rozsztrzygnięty konkurs plastyczny pt "11 LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI". Ze względu na duże zainteresowanie tematyką konkursu jury postanowiło wyróżnić po 6 laureatów z każdej kategorii. Spośród 104 prac, które wpłynęły do M-GCK, jury wyłoniło 18 zwycięzców. A oto nasi laureaci:

KATEGORIA I dzieci przedszkolne:   Magdalena Łachniewska, Gabriela Nakielska, Karol Charkawy, Maja Chodeń, Aldona Kujawa, Kornelia Puszczak,

KATEGORIA II klasy I-IV SP:  Szymon Madej, Amelia Laskowska, Agata Kupczyńska, Mariusz Dłużniewski, Oskar Kisiel, Amelia Mariańska

KATEGORIA III klasy V-VIII SP:  Kinga Roże, Aleksandra Kupczyńska, Michał Oporski, Bartosz Pracownik, Sara Bartoszewska, Julia Kotowska,

Wyróżnione prace zostały wywieszone przy głównej scenie, gdzie można było je podziwiać, jak również pozostałe prace, które także zostały wyeksponowane w sali widowiskowej. Laureatom i pozostałym uczestnikom, a także nauczycielom, opiekunom i rodzicom składamy gratulacje i podziękowania.

Na zakończenie części artystycznej wystapiły Panie z zespołu wokalnego "JEZIORANKI" z repertuarem piosenek patriotycznych.

Wszystkim uczestnikom Obchodów 101.Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę składamy serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony czas.


Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 28

W poprzednim miesiącu: 223

Wszystkich: 15074